“Formless X Kadri Voorand” on sündmus, kus Vaiko Hanssoni Formless Ceremony põimub Kadri Voorandi ainulaadse hääle ja loominguga, et luua lummav muusikamaailm, mis viib sind sügavale meditatiivsesse seisundisse ja innustab vaatama enda sisse.
Kadri Voorand on muusikaline jutuvestja, kelle hingestatud ja erakordne häälekasutus toob esile iga emotsiooni kordumatu kõlavärvi. Tema muusika mõju ja jõud avalduvad just live-esinemistes, mis on ühtaegu rituaalsed, intiimsed ja äärmiselt kaasahaaravad. Vaiko maagilised klaverimeloodiad ja atmosfäärilised helimaastikud põimuvad Kadri vabas kohalolus sündivate laulude ja harmooniatega, luues ainulaadse ruumi, mis kutsub sind avastama endas peidetud potentsiaali, vabanema sellest, mis sind enam ei teeni, ja kogema vabadust olla täielikult hetkes kohal.
Koos loovad Vaiko ja Kadri Formless Ceremony’le omase katkematu muusikalise protsessi, mis juhib kuulajaid läbi mitmetahulise helilise rännaku.
Hämara kinosaali hubane olustik ja mugavad lamamistoolid loovad keskkonna, kus lasta muusikal end vaikselt viia sügava lõdvestuse ja kohalolu seisundisse. See helirännak võimaldab tunnetada muusika tervendavat jõudu ja lubab mõtetel vabalt rännata – see on kutse leida taas rahu ja harmoonia, mis on alati sinu sees.
Iga tseremoonia on kordumatu, juhindudes ruumi ja osalejate energiast. See on teekond, kus ei pea midagi tegema ega kellelegi midagi tõestama – sa võid lihtsalt olla.
Tule ja koge oma olemuse lõputut vabadust, et joonduda hingeteega ja luua reaalsus, mis tõeliselt sinu teekonda toetab.
Saalis on ülimugavad lamamisasendisse pandavad toolid, mis võimaldavad tseremoonia ajal täielikult lõõgastuda.
(Tartus on lamaimistoolide arv piiratud. Tallinnas on kõik lamamistoolid.)
Tseremoonia koosneb suuresti muusikast, mis oli üks osa Mindvalley U 2024 konverentsi top 4 hinnatud seansist “Portal Experience”
Ruumiline 5.1 heli läbi maailmatasemel kinohelisüsteemi loob kogemuse, nagu sa oleksid osa muusikast.
Conductor, Producer, Composer, Arranger
Founder of Beginning.com, MindSpa.com, MyGiftMovie.com. Producer, Screenwriter, Actor | Author, Philosopher, Forward Thinker | Businessman, Investor, Inventor, Athlete, Performer, Motivator
Breathmaster, Entrepreneur, Founder of ARK of SWEDEN
Artist, Producer, Singer, Composer, Fashion Designer
EFT Certified Therapist & Supervisor, AASECT Certified Sex Therapist, Ketamine Therapy Facilitator & Consultant
Vaiko Hansson on Eesti helilooja. Tema suurimaks kireks on inimhinge sügavuse müstika lahti kodeerimine ja enda ning teiste toetamine selles edasi liikuda. Olles aastakümneid sel teel liikunud on ta leidnud mitmeid väljundeid, mis seda teekonda kiirendavad.
Tema enda jaoks kõige võimsamaks vahendiks hinge avada on muusika, mida ta aegade sügavusest siia kanaldab. Tema poolt loodav muusika viib sind kaasa helisevale kosmilisele siserännakule, mis on sündinud tema enda sügavatest kogemustest hinge avamise teel. Samas tunneb ta, et ei ole selle muusika looja, vaid pigem kanal, mille kaudu need helid ja muusikateosed maailma tulevad. Selle sees jääb ta kuulajaks, kes alustab oma sisemist teekonda.
Vaiko muusika töötab hästi nii suurtel lavadel olles esinenud festivalil Meelte Videvik ja juhatanud kaks aastat sisse konverentsi Impact Day, kui intiimsetes kohvikutes ja kontserdisaalides. Vaiko esitab oma muusikat klaveril, keskaegsel klahvviiulil ja süntesaatoritel.
Kadri Voorand on mitmekülgne vokalist, pianist ja helilooja, kelle kirglik esitus on pälvinud rohkelt heakskiitu nii kodu- kui välismaal. Selle oluliseks tõestuseks on näiteks tema hiljutisim album, mille andis ta välja legendaarse plaadifirma ACT alt.
Kadri looming võib pealtnäha viia ühest äärmusest teise. Hiljuti on ta soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees kaasaegse klassikalise muusika žanrisse paigutuva Ülo Kriguli uudisteosega, loonud muusikat Priit Tenderi joonisfilmile „Orpheus“, kirjutanud suurvormi „Laineile end kingin“ Eesti Filharmoonia Kammerkoorile ja loonud muusikat laulu- ja tantsupeole. Ta on teinud koostööd erinevate artistidega nagu Anthony Branker, NOËP, Rein Rannap, Erki Pärnoja ja paljud teised, kuid see on vaid osa Kadri tegemistest.
Kadri Voorand on üles astunud erinevates koosseisudes, olgu selleks duo, trio või kvartett. Ta on produtseerinud seitse albumit, millest nelja on tunnustatud Eesti Muusikaauhindadel.
Lisaks on ta teinud külalisena kaasa paljudel teistel albumitel, näiteks Tõnu Kõrvitsa „Mirror“, Anthony Bakeri „Dance Music“, Tanel Rubeni „Kogutud Rikkus“ ja „Nõiutud veerandtunnid“ ning paljud teised.
Kadri Voorand on pärjatud tähelepanuväärsete tunnustustega. Ta pälvis 2008. aastal Eesti Jazzliidu noore jazzitalendi auhinna. 2014. aastal tunnustas teda prominentne Eesti Muusikanõukogu kui säravat ja jõulist jazzmuusikut ning 2015. aastal valiti ta Eesti Jazzliidu aasta jazzmuusikuks. 2017. aastal tunnustas Eesti Kooriühing teda aasta koorihelilooja tiitliga.
2019. aastal pälvis Kadri Voorand Eesti Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia ja 2020. aastal Eesti Rahvusringhäälingu aasta muusiku auhinna.
Eesti Muusikaauhindadel on Kadri Voorand triumfeerinud aasta jazzalbumi kategoorias neljal korral – 2015. aastal Estonian Voicesi albumiga „Ole hea“, 2017. aastal Kadri Voorand Quarteti albumiga „Armupurjus“, 2018. aastal Estonian Voicesi albumiga „Taat läks lolliks“ ning 2020. aastal albumiga „In Duo with Mihkel Mälgand“. 2017. aastal tõi album „Armupurjus“ Kadrile ka aasta naisartisti auhinna.
Lisaks ülalloetletule jõudis „Armupurjus“ Europe Jazz Media Chart edetabelis esikümnesse.
2020. aastal tunnustas Eesti Jazzliit koosseisu Kadri Voorand in duo with Mihkel Mälgand aasta jazzansambli tiitliga.
Kontserdireisid on teda viinud esinema mainekatele festivalidele üle maailma, sealhulgas näiteks Pori Jazz Soomes, Jazz Baltica Saksamaal, EFG London Jazz Festival Inglismaal, Cheltenham Jazz Festival Inglismaal, Tampere Jazz Happening Soomes ja Bejing Nine Gates Jazz Festival Hiinas.
Kadri Voorand on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning on praegu seal üks noorimatest õppejõududest. Ta on end täiendanud ka Stockholmi Kunginglikus Muusikaakadeemias.